WEB TV
Konya

BAŞKANIMIZ EDİP YILDIZ TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ BEKİR PAKDEMİRLİ'YE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN RAPOR SUNDU.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez’in öncülüğünde bir araya gelen Konya’daki tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren sivil toplum kurul...

BAŞKANIMIZ EDİP YILDIZ TARIM VE ORMAN BAKANIMIZ BEKİR PAKDEMİRLİ'YE SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN RAPOR SUNDU.

ÇİFTÇİLERE FAİZSİZ KREDİ İMKANI

Ziraat bankası çiftçilere düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılması kararı Resmi Gazete’de yayınlandı.

2017 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri’nce çiftçilere kullandırılacak Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Uygulama Tebliği 2016/9665 sayılı karar ile 31/12/2016 Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan bu karar ile Ziraat bankası 2017 yılında Tarım Kredi Kooperatifi faizsiz kredisi verecektir.

 

2017 yılında TKK tarafından Ziraat bankası aracılığıyla faizsiz verilecek kredi konuları; Hayvansal üretim konuları, Bitkisel üretim konuları, Muhtelif konular ve Tarımsal amaçlı kooperatiflerin üretim konuları olmak üzere 4 başlık altında ayrılmaktadır. Ziraat bankası tarafından ve Tarım Kredi tarafından gerçek ve tüzel kişi üreticilere 01/01/2017 ve 31/12/2017 tarihleri arasında hayvancılık, bitkisel üretim ve muhtelif konulara kadar birçok konuda kullandırılan kredilerin faiz oranlarından Bakanlar kurulu ile belirlenen indirim oranları ve indirim yapılacak ve kredi üst limitleri aşılmamak suretiyle  tarımsal kredi verilecek.

Ziraat Bankası 2017 faizsiz çiftçi kredisi başvuruları 1 Ocak 2017 ile 31 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.