WEB TV
Konya

ÜRETİCİLERİMİZİN HAKLARINI EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNUYORUZ.

Başkanımız Edip Yıldız, ‘Her zaman için üreticilerimizin itibarını en iyi şekilde temsil ederek, haklarını ve çıkarlarını da en üst düzeyde savunmakta...

 ÜRETİCİLERİMİZİN HAKLARINI EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNUYORUZ.

EŞİ ÇALIŞAN GENÇ ÇİFÇİ DESTEK ALAMAYACAK!!!

Genç çiftçi desteğinde şartlar zorlaştırıldı! Genç çiftçi projesi kapsamında geçen sene eşinin sigortalı bir yerde çalışıp çalışmadığına bakılmıyordu. Ancak bu sene başvuru yapan kişi gibi eşinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartı getirildi. Eşi sigortalı bir iş yerinde çalışanlar, diğer bütün şartları yerine getirse de 30 bin liralık hibe desteğine başvuru yapamayacak.

Genç çiftçi desteğinde bu yıl şartların zorlaştırıldığı görülüyor.

Tebliğin yayınlandığı gün itibariyle 15 büyükbaş veya 50 küçükbaş hayvanı olanlar, 50 arılı kovanı olanlar, 30 bin lira hibe desteğine başvuramayacak.

Diğer yandan 2016'da genç çiftçi hibesi alanlar, hibe sözleşmesi iptal edilenler veya genç çiftçi projesi değerlendirme komisyonunca başvurusu reddedilenler ve projesi kabul edildiği halde sözleşme imzalamayanlar da bu destekten yararlanamayacak.

Bunun yanında, öğrenci, vergi mükellefi ve çalışanlar desteklere başvuru yapamayacak. 

Bu yıl aranan şartlarda asıl dikkat çeken ise eşlerin ikisinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartının getirilmesi oldu. Genç çiftçi projesi kapsamında geçen yıl başvuru yapan kişinin eşinin sigortalı bir yerde çalışıp çalışmadığına bakılmıyordu. Ancak bu sene başvuru yapan kişi gibi eşinin de sigortalı bir iş yerinde çalışmama şartı getirildi.