WEB TV
Konya

ÜRETİCİLERİMİZİN HAKLARINI EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNUYORUZ.

Başkanımız Edip Yıldız, ‘Her zaman için üreticilerimizin itibarını en iyi şekilde temsil ederek, haklarını ve çıkarlarını da en üst düzeyde savunmakta...

 ÜRETİCİLERİMİZİN HAKLARINI EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNUYORUZ.

EREĞLİ'DE 3. TARIM VE HAYVANCILIK FUARI AÇILDI.

Ereğli’de 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı Açıldı

Fuarı düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı. Açılış törenine AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı  Konya Milletvekili Halil Etyemez Başkanımız Edip YILDIZ ve ziyaretçiler katıldı.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de konuşmasına fuarın hayırlı olmasını dileyerek başladı. Organizasyon dolayısıyla başta Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve emeği geçenlere teşekkür eden Etyemez, ülkemizin ve düynanın içinden geçtiği sürece dikkat çekti. Etyemez “ABD sadece Türkiye ile dolar üzerinden oynamıyor. Bütün dünyayı kendisine haraca bağlamak için uğraşıyor. Bizimle geçmişte örtülü uğraşıyordu, şimdi açık açık uğraşıyor. Bu terör devleti, haydut devlet, terörün tetikleyicisi ve kaynağıdır. Artık dünya milli paralarla ticareti ön plana çıkarmalıdır. Şunu net ifade edebiliriz ki, bugün Cumhurbaşkanımız bütün dünyayı bu beladan kurtarmak için öncülük ediyor. Biz Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyoruz. Tarihte bu mücadeleleri çok yaptık. Bin yıl önce verdiğimiz bu mücadeleyi bugün bu topraklarda yine veriyoruz. Bu millet bu toprakları kanıyla almıştır. Hangi hesap, oyun olursa olsun Çanakkale’yi de Kurtuluş Savaşını da 15 Temmuz’u da tarihe not düşmüş bir milletiz. Bizler Cumhurbaşkanımızın arkasında duracağız. Ekonomiyle oynanan oyunlara karşı inadına Türk parası kullanacağız. Bugün üretme zamanıdır. Ereğlililer olarak, Konyalılar olarak üretiyoruz. İnşallah bu üretimlerimizi 2 katına, 3 katına çıkaracağız” dedi.Yeni projelerle birlikte Konya’nın sulanabilir tarım arazilerini daha da artıracaklarını ifade eden Etyemez “Özellikle KOP bölgesinde su vazgeçilmez. Pahalı ya da ucuz, bizim arazilerimizi su ile kavuşturmalıyız. Ancak suyu da tasarruflu kullanmalıyız” diye konuştu.Etyemez’in ardından kürsüye AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı geldi. Fuarda emeği geçen herkesi kutlayan Angı, Konya’nın tarım kenti olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek sömürü düzenini ortadan kaldırmak için çalıştığını belirten Angı, ABD’nin ekonomik saldırılarının Türkiye’nin yükselişine engel olamayacağını kaydetti.konuşmaların ardından Birliğimizin  düzenlemiş olduğu Buzağı Güzellik yarışması gerçekleşti.

buzağılar katılımcıların önünde jüri tarafından birinci ikinci ve üçüncü olan buzağılar belirlendi. Yarışmamızda Birinci olan buzağı sahibi Duran Yener İkinci olan buzağı sahibi Cemile Akkoyuncu Üçüncü olan buzağı sahibi ise Süleyman Türk olmuştur

1.Olan buzağı sahibine kaşağı ve vitamin Hediye edilmiştir.

2.Olan buzağı sahibine 20 Kilogram vitamin ve buzağı yemi hediye edilmiştir.

3.Olan buzağı sahibine 20 Kilogram vitamin ve buzağı yemi hediye edilmiştir

Yarışmaya katılan tüm yetiştiricilerimize ise Buzağı Maması hediye edilmiştir. Yarışmamıza katılan Tüm yetiştiricilerimize Teşekkür Ederiz.